Základní portfolio

11 pocestných / světlý ležák

To je přesně to pivo, za kterým se chodí do malého pivovaru. Typický lehčí ležák, u  kterého chmel cítíte v chuti i vůni velice jemně a autenticky.

Typ 11% světlý ležák, spodně kvašený
Barva světlá slámová
Vůně jemná sladová, chmelová, bylinná, travnatá
Chuť jemně sladová, spíše převládají chmelové, travnaté a bylinné chutě, méně plné tělo a vyšší říz, hořkost mírná
Alkohol 4,5 % obj.

12 pilotů / světlý ležák

V pivovarském světě pro české ležáky existuje kategorie „světlé pivo plzeňského typu“ (anglicky Pilsener nebo Pils). A tenhle náš ležák se k ní hrdě hlásí.  Vyhledávají ho především milovníci více hořkého piva s plnou chutí.

Typ 12% světlý ležák, spodně kvašený
Barva zlatavá
Vůně sladová, podtržená chmelovou vůní Žateckého poloraného červeňáku
Chuť středně plné tělo a vyšší říz, jemná sladová, vyšší hořkost s delším dozníváním
Alkohol 5 % obj.

10 syslů / pšeničné pivo

Tohle lehké pšeničné pivo s typickou chutí a vůní po banánech a hřebíčku jsme do nabídky zařadili pro zahnání letní žízně. A jak se ukázalo, ta se našich hostů drží celoročně, takže už v nabídce zůstává prakticky nepřetržitě. 10 syslů podáváme s limetkou, která chuť i vůni příjemně osvěží.

Typ světlé výčepní pivo pšeničného typu, svrchně kvašené
Barva slámově žlutá se silným zákalem
Vůně intenzivní po banánu a hřebíčku
Chuť prázdnější tělo, vyšší říz, nízká hořkost,  ovocitá chuť podtržená tóny hřebíčku
Alkohol 4 % obj.

13 havranů / tmavé silné pivo

Ani porter, ani stout, ale tradiční spodně kvašené tmavé pivo z české hospody. Silné s hustou pěnou, příjemnou chutí hořké čokolády a praženými tóny. Pokud tmavým pivům teprve přicházíte na chuť, můžete si ho objednat řezané s 12 piloty.

Typ 13% tmavé silné pivo, spodně kvašené
Barva temně karamelová s rubínovými odlesky proti světlu
Vůně pražená, kávová, karamelová, s mírným nádechem čokoládové, lehce chmelová až travnatá
Chuť výrazně sladová s praženými podtóny, středně plné tělo, spíše suchý charakter, střední hořkost s mírným dozníváním
Alkohol 5,5 % obj.

14 jepic / světlé pivo typu Ale

Když vznikala receptura pro náš 14% Ale, nebyli jsme si jisti, jestli se můžeme spolehnout na stabilní dodávky zahraničních chmelů. A dostali jsme nápad. Každou z várek jepice chmelíme jinými odrůdami, takže se liší její vůně a chuť. Každá várka má jméno podle svátku v kalendáři toho dne, kdy byla uvařena. Chmely mají původ ze všech koutů světa, od Austrálie až po Severní Ameriku, takže jednou v jepici objevíte tóny pepře, jindy sladké broskve, kokosu či hřebíčku. Každá jepice je tak trochu výletem do světa, a protože se na ni sjíždí fanoušci z daleka, má jepičí život, obvykle 4-5 týdnů.

Typ 14% Ale, světlé silné pivo, svrchně kvašené, pokaždé jiné
Barva, chuť a vůně

Senzorické vlastnosti se mění, ale vždy můžete očekávat pro Ale typickou výrazně chmelovou vůni i chuť

Alkohol 6,0 % obj.

Speciální várky

10 duší / výčepní světlé pivo typu Ale

Inspirováni vašim zájmem o 14% jepici jsme si řekli, že byste možná uvítali nějaký lehký Ale, který má díky aromatickým chmelům příjemnou chuť i při nižší stupňovitosti. Takže pokud ten den plánujete ještě nějaké fyzické nebo mentální výkony, tahle desítka je skvělá volba.

13 andělů

K Vánocům patři překvapení, proto do poslední chvíle tajíme, jaký bude náš vánoční speciál. Jednou paní sládková navařila pivo s vůní a chutí perníku, rok na to ze sladu nakuřovaného rašelinou a jindy zase jantarový Ale s tóny medu a fíků. Co nám 13 andělů přinese letos? Jestli to nevisí na našem Facebooku, tak to ví jen Ježíšek.

12 proutníků / Polotmavý sváteční ležák za studena chmelený

Když se na Velikonoce probouzí příroda, chce to něco… něco jarního. A právě studené chmelení dodá svátečnímu ležáku tu příjemnou svěží vůni.

12 dukátů / Svatováclavské poutní plné pivo pšeničného typu

Kbelský pivovar leží na trase poutní cesty z Prahy do Staré Boleslavi, proto je  svátek svatého Václava naše téma. V létě před sklizní utrhneme na polích kolem kapliček 12 klasů pšenice, a jejich zrna symbolicky sešrotujeme s pšeničným sladem. Z toho pak uvaříme náš svatováclavský speciál, který narazíme na Václava 8 září.

15 sirén / polotmavé silné pivo typu IPA

Traduje se, že pivní druh India Pale Ale se původně vařil silnější a více chmelený, aby ustál dlouhou plavbu do britských kolonií. Na místě se pak údajně měl naředit, na což už ale nedošlo. 15 sirén je i v našem portfoliu nejvíc hořké a nejsilnější pivo a jako takové má poměrně dlouhou dobu zrání. Proto musí často ustoupit a pustit do tanku jiná svrchně kvašená piva. Pokud není na čepu, skalní fanoušky prosíme o trpělivost.